П`ятниця
23.04.2021
05:56
Категорії розділу
Історія школи [1]
Навчальна робота [2]
Методична робота [2]
Виховна робота [4]
Позакласна робота [1]
Учительські династії [1]
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Корисні посилання
Цебриківська ЗОШ I-III ступенів
Головна » Статті » Історія школи

Історія школи
 
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
загальноосвітньої школи І – ІІІ cтупенів смт. Цебрикове
Великомихайлівського району Одеської області
 
       Смт. Цебрикове (Гофнунгсталь) засновано 1804 року німцями-колоністами. Гофнунгстальську (Цебриківську) школу – у 1817 році. Для керівництва навчальним закладом, що дістав назву "Knestershule”, було запрошено доктора Хаупта з м. Гессен, який, в свою чергу, запросив ще кілька вчителів. У 1892 році вийшов царський декрет щодо реорганізації шкіл. Це позначилося і на Гофнунгстальській школі. Внаслідок цього указу було відмінено місцеве керівництво школою, а відтак шкільне навчання повністю контролювалося російськими чиновниками. 
       Початкова школа в 1910 році мала 4 класи, у кожному з яких навчалося по 60 учнів. З 1912 року в школі було впроваджено 4-річну середню освіту. На цей час навчалося близько 300 учнів.  
      З 1917 року дістала назву Цебриківська школа, яка мала 7 класів. До війни в селищі працювали дві школи — німецька та ук­раїнська. Українська школа була відкрита 1 вересня 1936 року, розташо­вана вона була на тому ж місці, що й зараз, а німецька школа зали­шалась на вул. Центральній.
      Спогадами про ті роки ділиться учениця довоєнної школи Р. Д. Штовбанько: «1 сентября 1936 г. сели за парты дети 1-7 классов. Дети из разных школ: из Фрайберга, там была начальная еврейская школа, из Ижицкого (Кирово), из Цебриковской немецкой школы. Поэтому не только ученикам, но и учителям было очень тяжело. В 1946 году был первый выпуск 10 класса украинской школы, школы, где первым директором и ее душой был Градецкий Б.М». З 1946 року назва школи - Цебриківська середня школа.
В 1948 році директором школи стає Цвєтков Никанор Трохимович
     За роки його роботи школа набуває справжнього розквіту. Бага­то уваги приділяється трудовому навчанню. В 1952 р. при Цебриківській СШ організовано гурток юнатів. Юні натуралісти поса­дили на пришкільній ділянці редиску, моркву, цибулю, кор­мовий буряк, картоплю. На пришкільній ділянці учні прохо­дили виробничу практику, знайомилися з життям рослин, з корисним діянням місцевих і мінеральних добрив.
 1 вересня 1952 р. Цебриківська СШ.
     З 1953 року в школі навчались всі діти, які досягли шкільно­го віку, цього ж року було відкрито вечірню школу, де навчалось 415 чо­ловік. Тривалий час працювала завучем Клавдія Микитівна Лугова, людина з великим педагогічним досвідом, яка майже весь свій час проводила в школі. Цікаво викладала російську мову й літературу, вміла привити любов до цього предмета своїм учням. 25.06.1953 року десятикласники Цебриківської СШ здали останній екзамен. Добрі і відмінні знання показали з усіх предметів учні: Ліна Висоцька, Володимир Чумак, Борис Бігма, Сергій Балан, Володи­мир Джавров, Віктор Багачук. Працівник РК ЛКСМУ т. Оголюк здав екзамени екстерном. В 1956 році учитель хімії Цебриківської СШ т. Каратєєв Д. І. об­ладнав хімічний кабінет своїми силами при допомозі учнів. Він підтримував тісний зв'язок з ветлікарнею, аптекою, сирзаводом, вин-пунктом, які надавали йому значну допомогу хімікатами.
        Цього ж року в школі впроваджено політехнічне навчання, завдя­ки чому зміцніла дисципліна учнів. Вчителі зацікавлюють копіткою і вмілою ручною працею. В 2, 4 класах де керівниками Т.Т.Палієнко і Камінська Л. І., діти виробляють з пластиліну і паперу моделі меблів, вчаться шити і вишивати. У 5-6 класах в майстерні організована май­стерня, в якій під керівництвом вчителя Ярошенко Г. П. вивчали різні породи дерев і виготовляли з них потрібні для вжитку деталі.
 Педагогічний колектив Цебриківської СШ.  1963 р.
     З 1963 року – школа проводить навчання з курсу "Автосправа”. За ці роки зі школи випущено близько 1500 водіїв категорії «С». В 1965 році директор школи Цвєтков Н. Т. переходить на роботу завідуючим Ананьєвським райвно, а на його місце заступає талановитий педагог Балан Сергій Борисович - випускник місцевої школи. 
      За роки роботи директором школи С. Б. Балана впро­ваджуються прогресивні методи навчання. На районній нараді вчителів у 1969 році доповідалось: «Впроваджуються передові методи викладання у Цебриківській СШ (директор С. Б. Балан, заступник з навчаль­но-виховної частини А. К. Заєць). Вчителі дають високок­валіфіковані уроки із застосуванням технічних засобів. Школа має попредметно обладнані класи. Це зручні клаcи -кабінети, при обладнанні яких переслідувалась мета — наукова організація праці. Кабінети хімії, географії, іно­земної мови, фізики дають можливість викладачеві всі 45 хвилин використати на навчально-виховний процес. В учи­теля все під рукою: потрібний апарат, реактиви, плівки, карти. Всі його думки спрямовані на залучення учнів до навчального процесу, активізує їх мислення в потрібному напрямку, одержує так званий «зворотний зв'язок». Досвід учителів, які працюють багато років без другор­ічників, вартий того, щоб у них повчитися. Це — О. С. Корнєва, А. К. Заєць, С. Б. Балан, М. М. Гомонюк. Їх уроки , сповнені науковими матеріалами, завжди ставиться проблем­на ситуація перед учнями, які привчаються самі здобувати знання, завжди знаходяться в пошуках. Це допомагає учням здобувати високий рівень знань».
         Цебриківська СШ однією з перших сільських шкіл республіки впровадила кабінетну систему навчання, а також цифровий роз­клад, який забезпечував міжпредметний зв'язок у навчальному процесі. Ці та інші результати роботи дали привід для вручення Цебриківській середній школі високої державної нагороди. Вру­чав нагороду 14 квітня 1970 року заступник голови Ради Міністрів УРСР П. М. Тронько. В промові він відзначив: «За досягнення високих показників у соціалістичному зма­ганні на честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна ЦК КП України, Президія Верховної Ради Української РСР, Рада Міністрів УРСР і Укрпрофрада нагородили Ленінською ювілей­ною почесною грамотою Цебриківську середню загальноосвіт­ню трудову політехнічну школу». Наприкінці урочистих зборів П. М. Тронько вручив ювілейні медалі «За доблесну працю в ознаменування 100-річчя з дня на­родження В. І. Леніна» таким учителям: С. Б. Балану, А. К. Зайцю, Є. І. Червонюк, Г. П. Ярошенку, Л. І. Ядвійчук, В. М. Каратєєвій, В.М.Савовій.
        Про досягнення школи говорять і її випускники: Ігор Євгенович Лєвітін – Міністр транспорту Росії; Анатолій Тимофійович Авдієвський – народний артист України, лауреат Шевченківської премії, академік, керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Г.Верьовки; Валерій Дмитрович Камінський - професор, якому присвоєно почесне звання "Заслужений винахідник України” за досягнення в галузі гідротермічної обробки різних круп; Борис Іванович Бігма удостоєний найвищої урядової нагороди – Ленінської премії за наукові відкриття та успіхи у здійсненні космічного зв’язку; Віктор Олександрович Мельниченко - гросмейстер України, міжнародний майстер ФІДЕ по шаховій композиції, суддя Всесоюзної категорії і міжнародний арбітр, чемпіон СРСР ; Володимир Самійлович Чумак – полковник, нагороджений орденами Червоної Зірки, "За службу Родине в Вооруженных силах СССР” ІІІ ступеня, в’єтнамським орденом "Мужність”, іншими урядовими нагородами . Та це список далеко не всіх відомих випускників нашої школи.
      
 Директор школи Манько С.П. та заступник директора з НМР Зелінська О.С.
З червня 2004 року директором школи працює Манько Світлана Петрівна, молодий, але в той же час дуже мудрий та досвічений керівник. Розцвітає наша школа під її керівництвом, шанує та зберігає свої традиції. Та й не дивно. Адже близько 90 % відсотків вчителів нашої школи – це її випускники, її діти. На сьогоднішній день у школі – близько 350 учнів. Щорічно випускається 9-х та 11-х класів близько 90 учнів.
       З вересня 2011 року заступником директора з виховної роботи призначена вчитель англійсьної мови Кравченко Алла Леонідівна.
Кравченко Алла Леонідівна
Категорія: Історія школи | Додав: Admin (03.12.2010)
Переглядів: 1388 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: